Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


F1 chce expandovať, niektorí pretekári protestujú

V priebehu rokov účinkovania najpopulárnejších motoristických pretekov sa formula 1 rozširovala naprieč krajinami aj kontinentmi, pričom teraz mieri k rekordnému počtu Veľkých cien. Sean Bratches, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti Liberty Media, nového vlastníka „efjednotky“, v tejto súvislosti uviedol, že by súťaž radi rozšírili nad 21 pretekov v jednej sezóne.

 

Je verejným tajomstvom, že americký mediálny gigant plánuje dobyť zámorský trh. „Radi by sme pridali medzi dejiská pretekov mesto typu New Yorku, Los Angeles, Miami alebo Las Vegas. Z toho sa môže stáť skutočne mimoriadna záležitosť,“ povedal Chase Carey, ktorý v januári nahradil na čele F1 legendárneho Brita Bernieho Ecclestonea.

 

Avizovaný nárast počtu Veľkých cien sa však nepáči niektorým rešpektovaným pretekárom. Proti je napríklad druhý pilot aktuálneho poradia F1 Lewis Hamilton, hlasitým odporcom sa stal aj Fernando Alonso. Španielsky jazdec v tejto sezóne pripomína vrtošivého starca. Sťažuje sa viacero vecí, pričom tvrdo kritizuje hlavne kvalitu svojho oranžového vozu McLaren.

 

„Začínal som, keď bolo v kalendári šestnásť pretekov plus testy. Teraz rok od roku navyšujeme počet pretekov a povedal by som, že súčasný stav je už dosť náročný,“ uviedol Alono, ktorý dokonca pohrozil ukončením kariéry, pokiaľ počet Grand Prix narastie na číslo na 25. Práve o takomto množstve pretekov sa uvažuje, pričom v súčasnosti je v kalendári šampionátu dvadsať Veľkých cien.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov