Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Limitovaná edícia Nissan Navara Trek-1°

Vychádza z modelu s kabínou Double Cab a vďaka najvyššej úrovni výbavy Tekna je „drsná a inteligentná“

Nissan prináša na slovenský trh novú, špeciálnu verziu oceňovaného pick-upu Navara s rozsiahlym príslušenstvom doplňujúcim štandardnú špecifikáciu.

Vozidlo Nissan Navara je súčasným držiteľom ceny International Pick-up Award, ktorú získalo vďaka svojej schopnosti „dostať sa kamkoľvek“ a mimoriadnemu výkonu na ceste i mimo nej. Vďaka množstvu inteligentných technológií, ktoré dávajú vodičovi absolútnu kontrolu, je ideálnym partnerom na firemné i súkromné využitie.

Model Navara Trek-1° garantuje exkluzivitu. Bude vyrobených len 1 500 vozidiel, všetky s kabínou Double Cab. Každé z vozidiel vychádza z najvyššej úrovne výbavy Tekna, ktorá má v štandarde celý rad žiadaných prvkov výbavy. Zahŕňajú napríklad čierne športové ozdobné rámy s dvoma silnými bodovými svetlometmi LED smerujúcimi dopredu, ktoré sú upevnené k hornej časti. Vozidlo tak pôsobí štýlovo a zároveň je praktické.

Model Navara Trek-1° vybavený čiernymi bočnými ozdobnými rámami, čiernymi 18″ 6-lúčovými kolesami z ľahkých zliatin a novým inteligentným krytom ložnej plochy. Je vyrobený z prvotriedneho odolného plastu s čiernou alebo bielou povrchovou úpravou, závesy má pri kabíne a pomocou plynových vzpier po oboch stranách ho je možné jednoducho zdvihnúť.

Tento praktický pridaný prvok ponúka bezkonkurenčné zabezpečenie, ktoré umožňuje ukryť cennejší náklad tak, aby naň nebolo vidieť. Pod krytom sa nachádza rozdeľovač a výstelka ložnej plochy, vďaka ktorým je náklad pri preprave v bezpečí. Tieto prvky sú prichytené do fixačného systému z C-profilov v nákladnom priestore, čo vďaka možnosti posúvania vpred a vzad uľahčuje prístup i nakládku.

Medzi voliteľné prvky modelu Trek-1° patria kožené sedadlá, vyhrievané predné sedadlá a možnosť nastavenia sedadla vodiča v ôsmich smeroch. K dispozícii je tiež motorizované strešné okno, ťažné zariadenie, uzávierka diferenciálu a plnohodnotná rezerva.

Vozidlo Trek-1° je navrhnuté v dvoch výrazných farebných vyhotoveniach exteriéru – v čiernej metalíze a perleťovo bielej, ktorá je pri modeli Navara novinkou. Zákazníci preferujúci šesťstupňovú manuálnu prevodovku si môžu vybrať z verzií s 2,3 l motorom s dvoma turbodúchadlami s výkonom 160 alebo 190 k, priaznivcom sedemstupňovej automatickej prevodovky je určený motor s výkonom 190 k. Všetky verzie majú v štandardnej výbave pohon všetkých štyroch kolies.

Nissan Navarra je robustný a inteligentný pick-up. Každé vozidlo s kabínou Double Cab je vybavené viacprvkovým zadným odpružením, ktoré je v tomto segmente unikátnym riešením a zaisťuje vynikajúce jazdné vlastnosti a tiež celý rad bezpečnostných technológií vrátane systémov núdzového brzdenia, dynamického ovládania vozidla, asistenta zjazdu z kopca a asistenta rozjazdu do kopca.

Pretože vychádza z najvyššej úrovne výbavy Tekna, využíva vozidlo Navara Trek-1° aj výhody informačno-zábavného systému NissanConnect so satelitnou navigáciou, digitálnym rádiom s príjmom DAB, panoramatickým kamerovým parkovacím systémom, zadnými parkovacími senzormi a svetlometmi LED. V Európe sa do predaja dostane len 1 500 týchto vozidiel.

Nissan Navara Trek-1° je už v predaji aj na slovenskom trhu. Ceny limitovanej edície začínajú na 44 050 € pre modely s manuálnou prevodovkou a 45 250 € s automatickou prevodovkou.

Nissan (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov