Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


MINI Countryman prebúdza objaviteľského ducha

Pripravte sa na výnimočný výlet do rozľahlej prírody: najnovšia generácia britských univerzálnych vozidiel sa dokonale hodí na únik z každodennej jednotvárnosti – a teraz ponúka aj netradičný priestor na spanie.

Najnovšia generácia univerzálneho modelu prémiovej britskej značky, charakteristická veľkorysým priestorom pre päť pasažierov s batožinou a voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies ALL4, je dokonale vybavená na výlety siahajúce za hranice mestskej mobility a asfaltových ciest. A v prípade, že dôjdete až na koniec cesty, alebo vás prekvapí večer, ponúka teraz aj možnosť kdekoľvek spontánne stráviť noc. Taliansky špecialista AUTOHOME rozšíril svoj rad produktov o autostan, ktorý sa dokonale hodí k vzhľadu nového MINI Countryman aj k súčasnému dizajnu značky MINI.

     

Takýto mobilný prístrešok sa dá upevniť na štandardný pozdĺžny strešný nosič nového MINI Countryman. Na prepravu možno použiť strešný nosič špeciálne navrhnutý pre tento model – je v ponuke e-shopu MINI v kategórii Originálne MINI príslušenstvo. Konštrukciu autostanu možno namontovať na nosič bez potreby náradia v niekoľkých jednoduchých krokoch. Strešný nosič predstavuje pre konštrukciu stanu dostatočne pevný základ, na ktorý ju pevne a bezpečne upevníte pomocou priložených oceľových úchytiek.

Autostan v zloženom stave takmer nerozoznáte od bežného strešného boxu. Aerodynamicky navrhnuté línie sklolaminátového puzdra zaisťujú zníženie odporu vzduchu a hlučnosti. Rozloženie stanu je otázkou jednoduchého uvoľnenia svoriek – dvoch vpredu a jednej vzadu. Konštrukciu stanu následne automaticky zdvihnú štyri plynové pružiny.

Výška interiéru v tejto mobilnej jednotke dosahuje 94 cm. Pevný kryt a vonkajšie steny stanu sú vyrobené z vysokokvalitnej textílie, ktorá je nielen nepremokavá, ale zabezpečuje aj optimálne ventilačné vlastnosti a vysokú úroveň tepelnej a zvukovej izolácie. Autostan je vybavený matracom s vysokou hustotou s bavlneným poťahom, dvoma dverami, dvoma oknami so zipsom, sieťkami proti hmyzu na všetkých otvoroch, vnútorným LED osvetlením na batérie, sieťami na batožinu a vreckami na uloženie osobných potrieb. Súčasťou výbavy je aj pevný hliníkový rebrík, po ktorom sa dostanete na strechu svojho MINI Countrymana.

Keďže MINI Countryman disponuje silným motorom, pohonom všetkých štyroch kolies ALL4 a povolenou ťažnou kapacitou do 1800 kg, možno k nemu pripojiť aj karavan. Práve autostan je však prvkom demonštrujúcim rokmi overenú základnú ideu tejto značky, ktorá spočíva v maximálnom využití priestoru na minimálnej ploche. Spaciu plochu ocenia všetci fanúšikovia značky MINI, ktorí túžia cestovať nielen počas dňa, ale zostať aj na noc. S dĺžkou 2,10 m a šírkou 1,30 m zaisťuje dostatočný priestor na nocovanie v prírode pre dve osoby. Užívateľom nového MINI Countryman poskytne pocit domova kdekoľvek sa v danom čase ocitnú. Či už na vidieku, pláži alebo na horách – kdekoľvek nový MINI Countryman zdolá neznámy terén a jeho strecha poskytuje priestor pre stan na skvelom mieste.

BMW (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov