Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Motocykel Yamaha YZF-R1 v úprave od firmy Lazareth predbieha dobu

Francúzsky špecialista Ludovic Lazareth, ktorý stojí za dizajnérskou spoločnosťou Lazareth sa rozhodol prestavať bežný superšportový motocykel Yamaha YZF-R1. Špičková technológia motocyklu si nič nezadá s pretekárskou technikou, ktorú môžeme vidieť na tratiach pri sledovaní Veľkej ceny.

 

 

Lazareth prestaval Yamahu R1 do štýlu „cafe-racer“. Teda skôr do futuristického štýlu „cafe racer“. Skúsenosti na prestavbu nazbieral už v roku 2008, keď pre film Babylon A.D. v hlavnej úlohe s Vinom Dieselom postavil obdobný stroj s názvom Lazareth Babylon A.D.. Futuristická vízia, kvalitné materiály a funkčnosť – tak nejako si predstavujeme že motorky budú za 30 rokov vypadať.

 

Tak ako sa umelec musí oprostiť od zažitých pravidiel, tak musel Lazareth ísť proti bežným konvenciám pri výstavbe motocyklu. Futuristický zázrak má pôvodný len motor a rám modelu YZF-R1, pričom všetko ostatné je dorábané na objednávku. Navyše, všetky „plasty“ ktoré vidíte sú vyrobené z uhlíkových vlákien (karbónu) a to vrátane špeciálne navrhnutej palivovej nádrže.

 

Sedemnásťpalcové kolesá sú prevzaté z motocyklu Triumph 955 a sú k rámu pripojené pomocou plávajúceho zavesenia, na ktorého koncoch sú tlmiče holandského výrobcu TFX Suspension. Zastavíte pomocou bŕzd Brembo a dokonalé dielo potom finišuje výfukovým systémom s jedným karbónovým tlmičom na konci. Extravagancia síce nie je pre každého, ale keď sa chce niekto odlíšiť?

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov