Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Toyota Highlander najbezpečnejšia

Toyota Highlander je desiatym modelom japonskej automobilky, ktorému americký Inštitút pre bezpečnosť na cestách (IIHS) udelil titul Top Safety Pick + v  roku 2017.

Ocenenie Top Safety Pick + udeľujú vozidlám, ktoré dostali najvyššie známky (Good) vo všetkých piatich nárazových testoch IIHS, najvyššie známky za systém predchádzania kolíziám a takisto aj jednu z dvoch najvyšších známok za kvalitu predných svetiel.

Pre tento rok zatiaľ inštitút  priznal  titul 38 modelom, z ktorých je desať značky Toyota a Lexus. Japonský výrobca je z tohto pohľadu bezkonkurenčným lídrom medzi  producentmi vozidiel na americkom trhu. Top Safety Pick + dostali nový Prius, Corolla, Camry, Prius v (Prius 1), RAV4 a Highlander, ako aj Lexusy RC, ES 350, NX a RX.

Výbava modelu Highlander aktívnymi bezpečnostnými systémami je podľa odborníkov na najvyššej úrovni. U väčšiny modelov, ktoré doteraz získali titul Top Safety Pick, je systém predchádzania zrážkam a vysoko kvalitných svietidiel k dispozícii ako voliteľná výbava. Pri Highlanderi sú vynikajúco nastavené halogénové lampy a predkolízny bezpečnostný systém dostupné ako štandardná výbava.

1st CLASS (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov