Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Audi R8 V10 Spyder už aj na americkom trhu

Rok potom, ako sa automobil Audi 8 V10 Spyder predstavil na autosalóne v New Yorku 2016, ho oficiálne uviedli na americký trh. Základná cena luxusného športového vozu je v zámorí stanovená na 175.100 USD (163.767 eur).

 

 

V prípade Spydera pracuje pred zadnou nápravovou atmosferický plnený vidlicový desaťvalec pôvodom z Lamborghini Huracán, ktorý generuje 379 kW (540 koní) a 540 N.m v 6500 otáčkach za minútu. Tento športiak dokáže zrýchliť z pokoja na stovku za 3,6 sekundy, dosiahnuť maximálnu rýchlosť 318 km/h, no zároveň nespotrebuje o veľa viac paliva než kupé. Na lichotivom výsledku má podiel predovšetkým systém CoD pre krátkodobé vypínanie jednej rady valcov pri nízkej záťaži.

 

Automatická sedemstupňová prevodovka S tronic s dvojicou spojok, ako aj pohon všetkých kolies zostávajú bez zmeny. Technickou novinku je však chladenie medzinápravovej spojky pomocou vlastného okruhu. Suchá hmotnosť auta je 1612 kilogramov kvôli výstužiam podvozku, prahom a stĺpikom predného okna. V porovnaní s jeho predchodcom sa podarilo ušetriť 113 kilogramov a torzná tuhosť karosérie stúpla o päťdesiat percent. Takmer štyri pätiny karosérie sú tvorené hliníkom.

 

Sťahovacia strecha rovnako ako u jeho predchodcu je plátená, skladá sa elektricky do priestoru medzi sedadlami a motorom, a pri jazde ju chráni kryt. Natiahnutie či zatiahnutie zaberie dvadsať sekúnd, pričom do rýchlosti až 50 km/h, nie je potrebné pri tom zastavovať. Kolmé zadné okienko zároveň plní funkciu vetrolamu, aby sa v kabíne obmedzilo vírenie vzduchu. Vo vnútri kabíny dominuje 12,3-palcová obrazovka na palubnej doske, pričom voz disponuje modernou konektivitou vrátane Wi-Fi a satelitnými mapami Google Earth. O kvalitný zvukový zážitok sa postará aparatúra Bang & Olufsen.

 

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov