Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nový Mercedes GLA vystavili v Detroite

Kompaktné SUV Mercedes-Benz GLA po inovácii v novom modelovom vyhotovení už v predaji aj na Slovensku.

Nový model GLA vstupuje do nadchádzajúceho modelového roku s rozšírenou ponukou motorov, cieleným zvýraznením dizajnu interiéru a exteriéru, ako aj aktualizovanými variantmi výbavy. Kompaktné SUV sa tak výrazne odráža v jeho vzhľade, karoséria presviedča výrazne atletickejšou rečou tvarov. Na čele modelového radu stojí model Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC, mimoriadne športový rozsah výbavy ponúka Yellow Night Edition. Svetová premiéra bola v januári 2017 v rámci North American International Auto Show NAIAS v Detroite.

Mercedes-Benz GLA 220d 4MATIC, X 156 (2017)       Mercedes-Benz GLA 250 4MATIC, AMG Line, X 156 ( 2017)

Model GLA bol prvý raz predstavený v roku 2013 a ihneď sa katapultoval medzi úspešné modely vo svojom segmente, v ktorom urobil dojem a nanovo ho definoval. Model GLA charakterizuje športovo-dynamická reč tvarov, šikovná ovládateľnosť a komplexná ponuka prvkov na individualizáciu. Ako prvé kompaktné SUV z dielne Mercedes-Benz priniesol model GLA čerstvý vietor do svojho trhového segmentu a osvedčil sa v ňom ako stabilný prvok. Najväčšie úspechy dosiahol GLA na trhoch Čína, USA, Nemecko a Veľká Británia.

Oproti úspešnému predchodcovi získala novinka rozšírenú ponuku motorov, cielené zvýraznenie dizajnu interiéru (vrátane združeného prístroja) i exteriéru, atletickejšiu karosériu s novo navrhnutým predným i odtrhovou hranou zadného spojlera (vďaka optimalizáciám hodnota súčiniteľa cw klesla na 0,28) ako aj aktualizované varianty výbavy. Nechýbajú nové komfortné a bezpečnostné funkcie ako 360-stupňová kamera (súhrn záberov kamier poskytuje i virtuálny pohľad na okolie vozidla zhora) alebo bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru pohybom nohy, ktoré ponúka GLA ako jediný model v tomto trhovom segmente. Sériovo sú v novom modeli inštalované svetlomety s LED, ktoré sa vyznačujú farebnou teplotou podobnou dennému svetlu. Mimoriadne športový rozsah výbavy ponúkne v čase uvedenia novinky Yellow Night Edition (limitovaná séria zahrnuje všetky kompakty AMG).

Portfólio GLA ponúka najväčší výber motorov vo svojom segmente – od základného modelu Mercedes Benz GLA 180 d (80 kW/109 k) až po Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC (280 kW/381 k). Nový agregát využíva GLA 220 4MATIC (135 kW/184 k; 300 Nm) a uzatvára medzeru medzi benzínovými motormi (115 kW/156 k) a (155 kW/211 k).

Pri novom GLA sú v ponuke tri varianty podvozku: sériovo je vybavený komfortným podvozkom; na želanie je dostupný znížený podvozok (v kombinácii s AMG Line alebo balíkom dynamiky jazdy). Terénny komfortný podvozok (na želanie) má karosériu zvýšenú o 30 milimetrov čo zlepšuje priechodnosť v teréne a zvýrazňuje SUV vzhľad vozidla. Prispievajú k tomu aj zmenené nárazníky či ďalšie disky z ľahkej zliatiny. Od predchodcu novinku odlišuje tiež nová, príťažlivá farba kaňonová béžová.

V zadnej časti nového modelu GLA sú použité svietidlá využívajúce výlučne technológiu svetelných diód s viacúrovňovou funkciou, ktorá reguluje svetlo brzdových svietidiel a smeroviek v troch úrovniach intenzity. Vysoký jas cez deň, stredná úroveň počas jazdy v noci a nízka úroveň počas státia v noci, aby svetlo neoslňovalo účastníkov premávky vzadu.

Model GLA je už sériovo vybavený aktívnym asistentom brzdenia a asistentom sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST.

So siedmimi modelovými radmi (GLA, GLC, GLC kupé, GLE, GLE kupé, GLS a G) disponuje značka Mercedes-Benz najširšou ponukou SUV zo všetkých prémiových európskych automobiliek a napĺňa tak všetky individuálne požiadavky svojich zákazníkov na mobilitu.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov