Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mazda RT24-P je novým špeciálom pre triedu DPi

Kým nemecké Porsche predstavilo na Autosalóne v Los Angeles svoj nový špeciál 911 GTS, japonská Mazda sa blysla pretekárskym vozom s označením RT24-P. Oba monoposty absolvujú súťažnú premiéru v januári na Rolex 24h Daytona.

Mazda_01  Mazda_02

Nový prototyp japonskej značky disponuje dvojlitrovým štvorvalcom. Nová kategória DPi (Daytona Prototype international) pre americký šampionát športových vozov IMSA umožňuje zriadenie jedného zo štyroch schválených podvozkov LMP2 a vyvíjať vlastný motor a aerodynamické prvky. Aero a motor Mazda budú inštalované na podvozku Riley a voz bude prevádzkovať tím Speedsource.

Mazda_03  Mazda_04

„Toto je veľký moment pre Mazda Motorsport a celú rodinu automobilky Mazda. To, že máme voz, ktorý disponuje typickým vzhľadom pre značku Mazda, na tej najvyššej úrovni motoršportu, pre nás veľa znamená. Veríme, že máme správny tím, správnych jazdcov a správne podvozky, aby sme mohli víťaziť v pretekoch a šampionátoch,“ uviedol šéf Mazda Motorsport pre Severnú Ameriku John Doonan.

Mazda_05  Mazda_06

Mazda však nie je jedinou značkou, ktorá v kategórii DPi program pripravuje. Hovorí sa tiež o Honde a Cadillacu. Na rozdiel od Porsche 911 ale pre tieto prototypy nie je na 24h Le Mans vypísaná trieda, nakoľko francúzski organizátori nie sú ochotní riešiť vyrovnanie výkonu LMP2 a DPi, čo v zámorí problém nie je.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov