Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Noví majitelia F1 chcú nočné preteky v Las Vegas

Noví majitelia Formule 1 zo spoločnosti Liberty Media hľadajú spôsoby ako zvýšiť športový príjem a popularitu najsledovanejšieho motoristického seriálu. V tejto súvislosti uviedol výkonný šéf Liberty Media Greg Maffei, že by súčasťou sezóny mohli byť aj nočné preteky v Las Vegas.

Maffei počas nedávnej konferencii v Barcelone potvrdil, že uvažuje nad rozšírením kalendára „efjendotky“. „Veľmi sa mi pozdáva myšlienka s nočnými pretekmi v Las Vegas,“ citujú Maffeia svetové médiá.

USA_04  USA_05

Už skôr sa objavila v médiách informácia, že Bernie Ecclestone viedol rozhovory s viacerými potenciálnymi podnikateľmi, ktorí majú o preteky v meste hazardu a kasín eminentný záujem. Rokovania však boli prerušené.

Maffei súčasne dodal, že ani druhé preteky na území USA ešte nemusia byť konečnou stanicou pri rozširovaní kalendára Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), ktorý v súčasnosti pozostáva z 21 pretekov.

USA_03  USA_02

„Samozrejme, existuje hranica, ktorú nemôžete prekročiť pri rozširovaní. Chceme, aby autá pretekali po celom svete, takže môžeme menší nárast pretekov očakávať. Panuje všeobecný záujem, aby sa počet veľkých cien zvýšil. FIA na tom zarobí viac peňazí, tímy zarobia viac a nám to rovnako prinesie vyššie zisky,“ skonštatoval Maffei.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov