Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

ŠKODA spustila sériovú výrobu modelu KODIAQ

Výroba modelu ŠKODA KODIAQ odštartovala. V závode vo východočeských Kvasinách sa začala 18. októbra sériová výroba nového veľkého SUV značky Škoda.

„Máme veľkú radosť, že sa výroba rozbieha. Začatie sériovej výroby je pre celú spoločnosť, a najmä pre kolegyne a kolegov v Kvasinách, silným emocionálnym momentom,“ povedal člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. „V ostatných mesiacoch sme sa všetci intenzívne pripravovali na začatie výroby nášho nového modelu kategórie SUV,“ dodal Oeljeklaus.
S modelom ŠKODA KODIAQ vstupuje značka do celosvetovo najrýchlejšie rastúceho segmentu. Najnovší model značky ŠKODA vstúpi vo februári 2017 na trh so všetkými prednosťami značky: s výrazným dizajnom a mimoriadnou ponukou priestoru, praktickou inteligenciou a inovatívnymi technológiami, ktoré možno bežne nájsť u vozidiel vyšších tried.

Výroba vozu Škoda Kodiaq

Výrobné zariadenia v závode ŠKODA AUTO v Kvasinách prešli pred začatím výroby najnovších modelov českej automobilky rozsiahlym rozšírením a modernizáciou. Okrem novo sprevádzkovanej zvarovne a úpravách montážnej linky boli rozšírené logistické plochy a lakovňa.
Kvasiny sú jedným z troch výrobných závodov spoločnosti ŠKODA AUTO v Českej republike. V závode aktuálne pracuje okolo 5 900 zamestnancov. Závod je tak jedným z najväčších priemyselných zamestnávateľov v Královohradeckom kraji. V súčasnosti zažíva závod najväčšiu modernizáciu a rozširovanie v celej svojej histórii. V nasledujúcich rokoch vzrastie výrobná kapacita tohto východočeského závodu až na 280 000 automobilov ročne. V tejto súvislosti zamestná ŠKODA približne 2 000 nových odborníkov a do roku 2018 do výstavby závodu investuje okolo 99,9 milióna eur.
Okrem modelu ŠKODA KODIAQ schádzajú v kvasinskom závode z liniek aj modely SUPERB a YETI. Automobilka pôsobí v Kvasinách už 82 rokov.

Škoda auto (šr)

 

 

 

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov