Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

SEAT Ateca prichádza (aj) na Slovensko

SEAT predstavil v piatok 9. septembra motoristickým novinárom svoju novinku.

Urobil tak v areáli okruhu Slovakiaring pri Orechovej Potôni. Suverénne vyzerajúce kompaktné SUV prichádza s pohonom dvoch i štyroch kolies, automatickou (DSG) i manuálnou prevodovkou, dvoma benzínovými (1,0 TSI; 1,4 TSI) a dvoma dieselovými (1,6 TDI; 2,0 TDI) motormi. Výkonové spektrum tak siaha od 115 k (85 kW) po 190 k (140 kW).

DSCN3170     DSCN3161

Nový SEAT Ateca je nabitý modernými asistenčnými systémami (napr. Asistent pre jazdu v dopravnej zápche s Emergency asistentom; Blind-Spot-Sensor, ACC & Front Assist). Vynikajúca je tiež vysoká kombinovateľnosť motorov, prevodoviek a druhov pohonu náprav.

Ateca nás počas skúšobných jázd presvedčila aj o svojich nadpriemerných (vzhľadom na určenie vozidla najmä ako mestského SUV) schopnostiach na off-roadovej trati v areáli Slovakiaringu.

Ateca 2    Ateca 3

Cenovo začína Ateca na sume 16 990 € za variant s trojvalcovým motorom 1,0 TSI, pričom vo výbave tohto základného modelu nechýbajú napr. 7 airbagov, Front Assist radarové monitorovanie s núdzovým brzdením a rozpoznaním chodcov, asistent rozjazdu do kopca, llimatizácia a rádio s dotykovým displejom, USB a SD kartou.

SEAT Ateca vzbudila zájem v celej Európe a – podľa slov importéra – záujem na Slovensku za európskym v ničom nezaostáva.

Prvý dojem z jazdy so SEATom Ateca je veľmi priaznivý. V podrobnom teste vám ju predstavíme v budúcom vydaní časopisu Auto magazín.

Dalibor Klíma

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov