Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Peugeot a Micro: elektrická kolobežka

Peugeot a Micro sa spojili a vytvorili elektrickú kolobežku e-Kick, ktorá umožňuje prejsť posledné kilometre v meste úplne samostatne.

e-Kick predstavili 23. mája počas uvedenia nového SUV Peugeot 3008 na trh a predávať sa začne v poslednom štvrťroku 2016.

HYbrid-Kick-Peugeot-Micro_3

Jadro pôsobenia Peogeotu je historicky zamerané na dopravu: je to jediná značka na svete, ktorá predáva bicykle a skútre s dvomi alebo tromi kolesami, okrem širokej ponuky osobných a úžitkových vozidiel. MICRO je zas svetová referencia pre kolobežky, ponúka už 20 rokov riešenia pre rodinnú dopravu. Spolu zdieľajú rovnakú víziu pokiaľ ide o výzvy mobility v kontexte stále ťažšieho prístupu do centra mesta. Spojili sa a použili svoje know-how a skúsenosti a vytvorili e-Kick.Elektrická kolobežka s hmotnosťou 8,5 kg ponúka možnosť aktívneho, plynulého a ľahkého pohybu.

“Motion Control” – zariadenie elektrickej asistencie, navrhnuté značkou MICRO. Toto zariadenie je dokonale integrované k platforme (litium-ionová batéria) a k zadnému kolesu (motor), optimalizuje asistenciu na základe požiadaviek používateľa a prejde 12 km na jedno nabitie. Umožňuje premiestňovanie rýchlosťou až 25 km/h a pre vyššiu bezpečnosť má okrem klasickej brzdy aj systémom brzdenia, ktorý prerušuje motor a dobíja batériu.

Inovatívne riadidlá navrhnuté v Peugeot Design Lab spájajú v sebe estetiku a praktickosť.
Tieto mechanizmy umožňujú ľahké skladanie za niekoľko sekúnd a jej prepravu na ceste – e-Kick môže byť tlačený na prednom kolese, takže nie je nutné niesť ho v rukách.

e-Kick bol predstavený 23. mája pri príležitosti uvedenia nového SUV Peugeot 3008 na trh a je určené klientom, ktorí hľadajú doplnkové riešenia mobility. Parkovacia stanica “dockstation” umožní odložiť e-Kick do kufra nového SUV Peugeot 3008 a batéria kolobežky sa dobíja, keď je vozidlo v pohybe. Mimo vozidla môže byť batéria dobitá cez bežnú zásuvku elektrickej energie asi za hodinu.

Peugeot použil svoje bohaté skúsenosti z viac ako 200 rokov industriálneho tvorenia a 120 rokov automobilových inovácií a otvoril v júni 2012 Peugeot Design Lab. Toto Global Brand Design štúdio slúži pre externých zákazníkov. Hlavným poslaním je koncepcia výrobkov, služieb a skúseností značiek vo všetkých oblastiach činnosti, mimo automobilového priemyslu.Peugeot Design Lab má bohaté skúsenosti v oblasti mobility s navrhovaním elektrického bicykla AE21 pre Peugeot Cycles, električky pre Alstom a helikoptéry pre Airbus.

Micro Mobility je švajčiarska spoločnosť, ktorú založil Wim Ouboter. Micro je vynálezca modernej kolobežky a už 20 rokov navrhuje inovatívne a kvalitné riešenia mestskej mobility  pre celú rodinu.

Peugeot (šr)

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov