Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Renault ukázal nový rodinný Grand Scénic

Rodinné MPV sa zmenilo na crossover. Ponúkne päť aj sedem miest na sedenie a veľký batožinový priestor.

Príloha bez názvu 00100      Príloha bez názvu 00088

Autmobilka Renault predstavila Grand Scénic najnovšej generácie svojej kompaktnej rodiny vanov. Priestranné vozidlo meria 4.63 metrov na dĺžku, o 24 centimetrov viac ako základný Scénic. Rovnako ako jeho predchodcovia, je k dispozícii ako sedem alebo päťmiestny. V novom modeli nachádzame symbiózu veľkého priestoru, variability a vynikajúej bezpečnosti  s výrazným dizajnom. Výkonný Grand Scénic má obľúbené panoramatické čelné sklo a prekvapením sú kolesá veľkosti 195/55 EFFICIENCY WHEELS 20’’. Nimi chce Renault podčiarknuť vonkajší dizajn auta. Viac ako ich vzhľad nás prekvapil rozmer. Takéto veľké kolesá väčšinou patria do príplatkovej výbavy. Už od základnej verzie ponúka novo prichádzajúci model ako štandard aistent núdzového brzdenia a asistenta rozpoznávania chodcov.

Príloha bez názvu 00094       Príloha bez názvu 00103

Rozmery Nový Grand Scénic  (mm) Oproti predchodcovi (mm)
Výška 1 660 +15
Svetlá vška 160 +30
Dĺžka 4 634 +75
Šírka 1 865 +20
Rázvor náprav 2 804 +35
Rozchod kolies vpredu 1 594 +59
Rozchod kolies vzadu 1 583 +44
Previs vzadu 899 -6
Previs vpredu 931 +40
Batožinový priestor (dm3) 718 +40

Veľkolepý exteriér modelu Grand Scénic charakterizujú elegantné, splývavé kontúry. Typickým dizajnovým prvkom je krátka kapota.Výrazne dlhší ako u predchádzajúceho modelu je rázvor osí náprav a široký rozcod kolies. Tvorí základ pre vynikajúci jazdný komfort a vynikajúci pocit priestoru. Umocňuje ho panoramatická presklená strecha. Zaujmú aj strešné lyžiny z matného chrómu.

Nová generácia modelu Grand Scénic je ako jeho predchodcovia dostupná so siedmimi alebo piatimi sedadlami. Predĺžená verzia najlepšie vyhovuje potrebám moderných rodín. K pohode v kabíne prispieva najmä vynikajúci komfort sedenia. Predné sedadlá sú čalúnené s takzvanou penovou hmotou  “Dual Density” a poskytujú  väčšiu pohodu ako väčšie sesterské modely Talizman a Espace. Predné sedadlá sú dodávané s elektrickým nastavovaním v ôsmych smeroch a majú aj masážnu funkciu na sedadle vodiča.

Sysgtém Modular One Touch umožňuje jednoduché sklápanie operadiel zadných sedadiel veľmi jednoducho z kufra a aj z miesta vodiča s on-line multimediálnym systémom Renault R-Link 2 a tak vytvoriť úplne rovnú plochu pre batžinu. Po sklopení operadla predného sedadla spolujazdva sa vytvorí priestor na prevážanie predmetov dlhých až 2,85 m s objemom 718 kubický decimetrov po úroveň veka batožinového priestoru (VDA štandard), alebo v prípade, že druhý rad sedadiel posunieme dopredu, vzrastie kapacita nákladnéhopriestoru až na 866 dm3. Vpriestore pre cestujúcich sú ďalšie odkladacie priestor pre menšie predmety s kapacitou 63 litrov. Systém sklápania sedadiel, posúvanie stredového tunelu, ale aj celkový vzhľad vnútorného priestoru je podobný s menším Scénicom.

Ponuka motorov pre Grand Scénic zahŕňa dva zážihové a päť vznetových motorov s preplňovaním turbodúchadlom a priamym vstrekovaním. V ponuke nebude chýbať ani vznetový motor spolupracujúci so systémom Hybrid Assist. Pohonná jednotka Energy dCi 110 Hybrid Assist so 6-stupňovou manuálnou prevodovkoua je odvodený od Energy dCi 110 a má elektromotor, ktorý podporuje štvorvalec pri akcelerácii z nízkych rýchlostí. Je napájaný 48V batériou, ktorá sa dobíja počas brzdenia rekuperáciou. Ponuka motorov pre nový Grand

O pohon auta sa postarajú aj dva benzínové motory Energy TCe 115 (85 kW) a Energy TCe 130 (96), kombinované výhradne so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Naftové motory s výkonovým rozpätím od 81 kW do 118 kW môžu spolupracovať aj so sedemstupňovou, prípadne šesťstupňovou dvojspojkvovou automatickou prevodovkou EDC. S predajom nového Renaultu Grand Scénic začne výrobca koncom tohto roka.

Renault (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov