Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Budeme mať aj my elektrické Topolino?

Fiat Chrysler Automobiles sa chystá postaviť súpera elektrickému vozidlu Tesla Model 3. Má to byť kompaktné auto na elektrický pohon s talianskou eleganciou v prípade, ak by sa dal očakávať obchodný úspech, povedal FCA CEO Sergio Marchionne.

Tesla predstavila Model 3 prednedávnom. Predstavitelia spoločnosti uviedli podľa rôznych správ v médiách, že počet záväzných objednávok sa blíži k počtu 400 000.

“Neprekvapil má veľmi vysoký záujem o elektrický automobil, ale pri rozhodovaní o jeho výrobe musíte dbať o to, aby jeho výroba bola zisková,” povedal Marchionne na FCA výročnom zasadnutí FCA v Amsterdame.

Fiat_500e_5-537x346

Marchionne povedal, že nevidí reálnu šancu na to, aby Model 3 pri maloobchodnej cene $ 35 000 mohol byť ziskový. Povedal, že ak Tesla CEO Elon Musk “mi môže dokladovať, že toto auto bude prinášať zisk za proklamovanú cenu, budem kopírovať jeho vzorec a pridáme k nemu taliansky dizajn a dostneme ho na trh počas 12 mesiacov.”

Na otázku, či si nemyslí, že FCA sa neskoto rozhodla pre globálnu elektrifikáciu niektorého svojho modelu, Marchionne odpovedal: “Lepšie neskoro ako neskôr ľutovať.”

Fiat Chrysler Automobiles predáva vo vybraných štátoch USA niekoľko tisíc kusov modelu 500E ročne (na obrázku na Auto Show v Los Angeles), elektrickej verzie svojho minivozidla Fiat 500, v Taliansku láskyplne prezývané Myšička (Topolino). Toto vozidlo FCA neponúka v Európe ani na iných globálnych trhoch. Zdá sa, že sa to časom zmení.

FCA (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov