Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nové BMW M2 Coupé.

Nový model BMW M2 Coupé je príkladom dynamického potenciálu a agility v segmente kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom.

BMW 2 a        BMW 2

Kompaktné športové BMW s vysokým výkonom tu bolo už pred štyridsiatimi rokmi. BMW 2002 turbo bol stelesnením odhodlania BMW prinášať mimoriadnu dynamiku, agilitu a optimálnu ovládateľnosť vozidla. A ako dôkaz toho, že toto odhodlanie je stále živé, spoločnosť BMW M GmbH teraz predstavuje nový model BMW M2. So šesťvalcovým radovým motorom so špičkovým výkonom, agilitou vďaka pohonu zadných kolies, ľahkým športovým zavesením kolies radu M z hliníka a extrovertným štýlom má nový model BMW M2 Coupé všetko potrebné na to, aby poskytol vrcholnú radosť z jazdy.

Vďaka inšpirácii modelmi z histórie spoločnosti BMW v oblasti motoristického športu sa nový model M2 Coupé nijako netají výnimočným pretekárskym potenciálom. Pôsobivú úlohu pri tom zohráva nízka predná maska s veľkými otvormi na nasávanie vzduchu, mohutné boky s charakteristickými mriežkami M, 19-palcové hliníkové disky kolies so zdvojeným prevedením lúčov charakteristickým pre modely M a nízka a široká zadná časť s výfukovým systémom s dvojitými koncovkami, ktorý je špecificky navrhnutý pre modely M. Časom preverený charakter vozidiel BMW M je zrejmý a vhodne zakomponovaný aj do dizajnu interiéru. Materiál Alcantara na obložení dverí a stredovej konzole spolu s pórovitým vzhľadom povrchov z uhlíkových vlákien vytvára atmosféru výnimočnej kvality a športového nadšenia, ktoré ešte viac podčiarkuje kontrastné modré prešívanie a vyrazené emblémy M na vybratých detailoch. Športové sedadlá, športový volant a riadiaca páka M sú zárukou toho, že jazdec bude mať vozidlo BMW M2 neustále a dokonale pod kontrolou.

BMW 2 c       BMW 2 d

Novovyvinutý šesťvalcový radový motor s objemom tri litre v novom modeli BMW M2 dosahuje so špičkovou technológiou M TwinPower Turbo výkon 272 kW/370 k pri 6 500 ot./min (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km)*, čím predstavuje nový míľnik v segmente kompaktných športových automobilov s vysokým výkonom. Platí to aj pre oblasť prenosu výkonu. Najvyšší krútiaci moment 465 Nm možno krátkodobo zvýšiť až na 500 Nm v režime s prekročením plniaceho tlaku. To všetko umožňuje novému modelu BMW M2 Coupé s voliteľnou sedemrýchlostnou dvojspojkovou prevodovkou M (M DCT) a funkciou Launch Control zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 4,3 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. A predsa pri použití prevodovky M DCT dosahuje spotreba paliva len 7,9 litra* na 100 km a emisie CO2 iba 185 g/km*, čím vozidlo zdôrazňuje aj svoju výnimočnú úspornosť.

S ľahkou prednou a zadnou nápravou vyrobenou z hliníka, ktorá má pôvod v modeloch BMW M3/M4, kovanými 19-palcovými diskami kolies so zmiešanou veľkosťou pneumatík a riadením M Servotronic s dvomi nastaveniami model BMW M2 Coupé opäť raz posúva latku dynamiky jazdy na novú úroveň v segmente kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom. Významnú úlohu zohráva aj elektronicky ovládaný aktívny diferenciál M, ktorý optimalizuje trakciu a smerovú stabilitu. A ešte väčšiu radosť z jazdy si vychutnáte, keď sa aktivuje dynamický režim M (MDM) systému dynamickej kontroly stability. Režim MDM umožní preklzávanie kolies a tým aj jazdu miernym kontrolovaným šmykom na pretekárskej dráhe.

Nový model BMW M2 Coupé sa dodáva s rozsiahlym radom štandardnej výbavy, ktorá je v súlade s jeho zameraním na dosahovanie špičkových výkonov. Sedemrýchlostná dvojspojková prevodovka M (M DCT) s technológiou Drivelogic, ktorá je dostupná ako voliteľná možnosť, mení prevody výnimočnou rýchlosťou, no pritom bez prerušenia prenosu výkonu. K dispozícii je aj široký výber asistenčných systémov pre vodiča a služieb mobility z portfólia BMW ConnectedDrive. Služby ConnectedDrive poskytujú základ pre rozsiahle možnosti pripojenia vozidla a umožňujú aj využívanie inovatívnych aplikácií, ktoré sú bezproblémovo integrované do vozidla pomocou technológie BMW ConnectedDrive. Napríklad aplikácia GoPro umožňuje vodičovi zaznamenávať rekordné kolá na pretekárskom okruhu pomocou kamery nainštalovanej na palubnej doske s využitím ovládača iDrive Controller a ovládacieho displeja. Okrem toho možno podľa potreby analyzovať individuálny štýl jazdy vodiča za volantom pomocou aplikácie M Laptimer. Informácie o dosiahnutých rýchlostiach a miestach brzdenia možno jednoducho zdieľať pomocou e-mailu alebo v sieti Facebook.

BMW, dk

 

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov