Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Shell bude jediným odporúčaným motorovým olejom pre vozidlá BMW Goup

Prémiové motorové a motocyklové oleje Shell budú dodávané do autorizovaných servisov BMW vo vyše 140 krajinách celého sveta vrátane Slovenskej republiky. 

Firma BMW AG vybrala spoločnosť Shell ako jediného celosvetového dodávateľa motorových olejov pre popredajný servis vozidiel BMW, BMW i, BMW M, MINI a motocyklov BMW.

Od začiatku roka 2015 sa tak prémiové motorové oleje Shell dostanú k zákazníkom celosvetovejsiete BMW, zahŕňajúcej vyše 3 500 predajcov vo viac než 140 krajinách sveta vrátane Číny, Nemecka, Ruska, Južnej Afriky, Južnej Kórey, Veľkej Británie a Spojených štátov.

Uzavretá spolupráca znamená, že Shell bude vyrábať a dodávať značkové motorové oleje BMW, a to ako originálne náhradné diely. Tieto produkty spĺňajú všetky aktuálne výkonové špecifikácie BMW a obsahujú najnovšiu technológiu Shell PurePlus. Shell PurePlus je prelomovou technológiou vo vývoji  motorových olejov. Ide o patentovaný proces „gas-to-liquid (GTL)“, ktorý Shell vyvíjal vyše 40 rokov, a ktorý premieňa zemný plyn na kryštalicky priehľadný základový olej. Základový olej, väčšinou vyrábaný zo surovej ropy, je hlavnou súčasťou každého oleja a má zásadný vplyv na kvalitu motorového oleja. Základový olej vyrábajú v chemičke Pearl GTL v Katare, spoločnom podniku spoločností Shell a Qatar Petroleum.

Shell, MŠ

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov