Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Prvé oficiálne snímky Kia Sorento

Spoločnosť Kia Motors uverejnila prvé oficiálne fotografie úplne novej generácie modelu Sorento. Tretia generácia SUV má výrazný vzhľad s čistými  a rbustnými líniami a sofistikovanými detailmi exteriéru aj interiéru.

Dlhšia, nižšia, širšia a s predĺženým rázvorom – nová Kia Sorento stavia na úspechu predchádzajúceho modelu, avšak prináša okrem väčšieho priestoru pre pasažierov a mnohých inovatívnych funkcií aj prémiový vzhľad a pocit luxusu.

Sorento 3

Napriek zrelšiemu vzhľadu je nový model s charakteristickými znakmi dizajnových prvkov značky okamžite rozpoznateľný ako Sorento. Nový vzhľad je výsledkom vývoja bežného vozidla, nechýbajú však čerstvé vizuálne inšpirácie z konceptu Kia Cross GT, ktorý debutoval v roku 2013 na Chicago Auto Show. Nová Kia Sorento si zachováva charakteristický široký D–stĺpik (stĺpik za zadným okienkom).

Vonkajší dizajn vznikal v dizajnérskom štúdiu Kia Motors v kórejskom Namyangu, s významným podielom spolupráce s ďalšími centrami Kia Motors v nemeckom Frankfurte nad Mohanom a Irvine v Kalifornii (USA).

Prednej časti novej Kia Sorento dominuje väčší a vzpriamenejší “tigrí nos” prednej mriežky s výrazným trojrozmerným diamantovým vzorom a dlhé, štýlovo čisté predné svetlomety. Nižšie uložená línia strechy, mohutnejšia bočná linka a svalnatejšie tvarované zadné ramená dodávajú vozidlu dramatický vzhľad. Uhladenejší vzhľad umocňuje nárast dĺžky  o 95 mm na 4 780 mm * a  výška znížená o 15 mm na aktuálnych 1685 mm, kým o 80 mm dlhší rázvor (aktuálne 2 780 mm) ponúka väčší priestor pre všetkých cestujúcich.

Sorento 2

Úplne novú Kia Sorento automobilka predstaví na domácej pôde v Kórei koncom augusta, európska premiéra je naplánovaná na štvrtok 2. októbra 2014 na medzinárodnom autosalóne v Paríži.

* Údaj pre dĺžku vozidla zodpovedá európskej špecifikácii modelu

KIA, DK

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov