Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Bicykel Velonia Viks podľa nového Lamborghini

Vôbec sa tým netaja! Estónsky výrobca bicyklov Velonia uviedol na trh mestský model Viks, ktorý je zjavne inšpirovaný nielen tvarmi a krivkami, ale aj farbou (giallo midas) nového talianskeho športiaku Lamborghini.

viks_01  viks_06

Spomínaný bicykel má originálny rám s hliníkových zliatin a jeho celková hmotnosť neprevyšuje 10 kg. Prvý koncept síce uzrel svetlo sveta už začiatkom roka 2013, ale potom bolo potrebné ešte ďalšie trojročné úsilie na to, aby sa vízia stála reálne prvým „GT Lamborghini“ medzi „bajkmi“ viks.

viks_02  viks_03

Každý bicykel Viks je vyrobený ručne použitím špeciálnych oceľových trúbok, kĺbov a laserových zvarov. Celý proces vyžaduje tri dni, kým sú jednotlivé časti správne poohýbané, orezané a vybrúsené, ďalší deň si vyžadujú finálne práce zavŕšené aretačným náterom.

viks_04  viks_05

Okrem toho, že kostra bicyklov viks pôsobí vzdušne, čisto a jednoducho, je ultra-stabilná vďaka hrúbke trúbok a silným zvarovaným spojom. Najnovšie modely bicyklov viks, ktoré sa vyrábajú v estónskom hlavom meste – Tallinn, sú o 40 % ľahšie ako ich predchodca.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov