Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Škoda zvládne 25 000 objednávok denne

Škoda Parts Centrum v Mladej Boleslavi bolo kompletne dokončené. Škoda Parts Centrum predstavuje s 25 000 dodávkami denne dôležitú súčasť celosvetových dodávok originálnych dielov a príslušenstva.

„Škoda Parts Centrum je dôležitou súčasťou rastových plánov koncernu a značky,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda za oblasť predaja a marketingu. „Vďaka významnému rozšíreniu a modernizácii centra môžeme rýchlo, efektívne a kompetentne uspokojiť rastúci dopyt po náhradných dieloch a príslušenstve,“ hovorí Eichhorn.
Škoda Parts Centrum je jedným z troch európskych centrálnych skladov koncernu VW. „Do roku 2018 náš sortiment dielov a príslušenstva rozšírime o 50 % na 214 000 položiek,“ hovorí Roman Havlásek, vedúci oddelenia Škoda Originálne diely a príslušenstvo.
V rámci modernizácie sa zdvojnásobila aj celková plocha centrálneho skladu z 50 000 m2 na viac ako 100 000 m2. Táto plocha zodpovedá veľkosti približne dvanástich futbalových ihrísk. Jedenásť uličiek regálového skladu vysokého 42 metrov pojme 30 000 paliet, proces naskladňovania a vyskladňovania náhradných dielov a príslušenstva prebieha plne automaticky. V každej uličke pracuje automatický regálový zakladač. Za jedinú hodinu možno naskladniť či vyskladniť viac ako 200 paliet.
Dodávky originálnych dielov a príslušenstva sa pripravujú a expedujú 24 hodín denne. V trojzmennej prevádzke vybaví 500 zamestnancov v priemere 25 000 objednávok denne. Každý deň sa do viac ako 100 krajín dodá približne 9 500 sortimentných položiek. V tuzemsku je zásielka dodaná do rána nasledujúceho dňa, dodávky do ďalších európskych krajín sú dodané maximálne do 24 hodín.

ts, red
SKODA_Parts_Centrum_2

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov